Zakup sprzętu i dbanie o niego

Jest bardzo wielu amatorów zimowego szaleństwa i nic w tym dziwnego. Każdy lubi poczuć  prędkość jadąc z wysokiej góry, poczuć zimowe, górskie powietrze na twarzy, porządnie się zmęczyć a przy okazji nabrać formy. Co jest więc potrzebne by w pełni korzystać z uroków zimy i śnieżnej aury? Przede wszystkim zależy to od tego czy wybierzemy narty czy też snowboard. Odwiedźmy snowboard sklep i dowiedzmy się do profesjonaliści mają do powiedzenia. Jazda na jednej desce nie przypada nam do gustu? Wolimy coś innego? Pokierujmy więc nasze kroki tam gdzie znajduje się najbliższy sklep narciarski. Potrzebne nam są przede wszystkim, jedna lub dwie deski. Potem pomyślmy o dodatkach jak wiązania narciarskie, kijki, albo gogle narciarskie. Nie bagatelizujmy również kwestii ubrania. Oczywiście, że stok to nie wybieg, ale odpowiedni ubiór poprawi nasz komfort i samopoczucie. Nie na darmo są firmy, zajmujące się wyłącznie takim rodzajem odzieży. Kurtka powinna mieć na przykład czip, który umożliwi znalezienie nas, ratownikom, w razie jakiegoś wypadku. Technologia nam sprzyja i możemy wykorzystać ja w tym względzie. Cały komplet odzieży powinien być także nieprzemakalny, bo gdyby padał śnieg, bylibyśmy całkiem mokrzy, trudno o dobrą zabawę w takich warunkach.

Wyprzedaże

Każdy z nas czuje się wspaniale wiedząc, że kupiliśmy coś po niższej cenie, że nie przepłaciliśmy, że gospodarujemy swoimi pieniędzmi w sposób przemyślany. Jeśli więc planujemy kupić własny sprzęt do zimowych sportów, może warto iść za głosem rozsądku, nie rzucać się na pierwszą napotkaną na drodze deskę snowboardową czy narty. Poczekajmy na czas wyprzedaży. Jeśli w danej chwili zbliża się sezon, skorzystajmy jeszcze jeden raz z usług wypożyczalni, mają tam przecież wiązania snowboardowe czy wiązania narciarskie dla każdego. My zaś, poczekajmy na czas letni. Choć może wydawać się to dziwnym pomysłem, to jednak z punktu widzenia finansowego, jest uzasadniony. Latem bowiem, cały sprzęt do sportów zimowych staje się dużo tańsze, możemy spotkać naprawdę atrakcyjne promocje. Często zdarza się na przykład, że producenci proponują do zakupu nart kaski snowboardowe czy narciarskie.  Nie warto kupować pod wpływem impulsu, może się bowiem okazać, że w sezonie letnim za tą samą kwotę kupilibyśmy, jeśli nie dużo więcej, to na pewno coś lepszego. Działa to również w drugą stronę. Rowery czy rolki, najlepiej jest kupować zimą, kiedy popyt na nie gwałtownie się obniża. Bądźmy sprytni i oszczędzajmy swoje fundusze.

Co radzą sprzedawcy?

Klienci odwiedzając profesjonalne sklepy ze sprzętem, często są bardzo nieufni jeśli chodzi o sprzedawców. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu każdy z nich liczy na jak największy profit, w jego interesie jest więc sugerować nam drogie produkty, nawet jeżeli wie, że nie wykorzystamy jego walorów w pełni ze względu na nasz poziom jazdy. Odwiedzajmy więc narty sklep albo sklep snowboardowy wtedy, kiedy jesteśmy nastawieni na kupno konkretnego produktu. Możemy oczywiście zasięgnąć porady między jednym i drugim modelem, ale najlepiej być już zdecydowanym już wcześniej. Musimy jednak słuchać sprzedawców jeśli chodzi o konserwowanie naszych zakupów. To niezwykle ważne, jeśli chcemy cieszyć się nimi dłużej i odwiedzać sklep narciarski nie tylko po to by zamienić coś co się zepsuło. Jeżeli więc sprzedawcy radzą nam zaopatrzyć się w wosk, albo inne przybory kosmetyczne, zazwyczaj mają rację. Nie musimy wierzyć ślepo każdemu usłyszanemu słowu, lepiej sprawdzić opinie na ten temat w internecie, albo specjalistycznej gazecie. Pamiętajmy więc, że sprzedawcy mają na względzie głównie dobro sklepu, albo swoje własne, nie dbają całkowicie o stan naszego portfela. Róbmy więc zakupy z głową.

Serwisowanie sprzętu

Co zrobić aby sprzęt, za który zapłaciliśmy tak wiele nie posłużył nam wyłącznie przez jeden sezon? Jak sprawić by po wyciągnięciu z piwnicy lub ze schowka był jak nowy, doskonały od razu do użycia? Jest kilka sposobów na to, aby sprzęt był nieskazitelny. Po pierwsze, ważne jest jak chowamy go, po skończonym sezonie. Jeśli rzucamy po prostu nasze narty, po tym jak odczepimy wiązania narciarskie, nie ma szans, by nie odniosły szwanku. Przede wszystkim, potrzebny nam jest dobry serwis. Tam narty albo snowboard, powinny zostać nawoskowane, wygładzone. Specjalna substancja uzupełni luki, które powstały na skutek otarć o kamienie, krawędzie, ostre kawałki lodu. Po drugie deska, albo dwie deski powinny zostać naostrzone. Dzięki temu, że krawędzie będą wyraźne, skręcać się nam będzie o niebo lepiej, zwrotniej i sprawniej. Buty narciarskie, również powinno się zakonserwować specjalną pastą, pamiętajmy również by zawsze dobrze je wysuszyć, nigdy nie zostawiać do wyschnięcia w zatęchłej piwnicy, chociażby ze względów higienicznych. To doskonale środowisko dla bakterii czy pleśni. Gogle narciarskie przetrzyjmy specjalną ściereczką, która zakonserwuje tworzywo. Tak odłożony sprzęt, przetrwa lata, w oczekiwaniu na ponowne użycie.