Współcześnie popularne formy tańca

Przedstawiamy krótkie opisy różnego rodzaju tańców, które są w obecnych czasach bardzo popularne wśród dorosłych osób.

Bachata

Bachata to taniec, który pochodzi z Dominikany i wyróżnia się on niezwykła zmysłowością. Obok merengue taniec ten towarzyszy salsie na imprezach latynoskich czy salsotekach. Krok podstawowy do bachaty przypomina w pewnym stopniu krok salsy, lecz wyróżnia go charakterystyczny ruch bioder podczas salsowej pauzy. Bachata oferuje szeroki wachlarz figur i położeń partnerki, lecz najważniejszym pozostaje wyczucie partnera/partnerki. Bachata ulega wpływom pokrewnych stylów muzycznych i tanecznych jak hip-hop, reggaeton czy tango. Bachata to świetny pomysł dla osób które zaczynają swoją przygodę z tańcem. Bliskość w tańcu sprawia że jest to niepowtarzalny taniec.

Balet

Taniec klasyczny, zwany popularnie baletem jest podstawą tańca artystycznego na scenie, a jego elementy wykorzystujemy we wszystkich stylach tańca. Balet to najstarsza technika tańca, który zawiera ćwiczenia na drążku, ćwiczenia na środku sali, piruety oraz skoki. Trening baletu przynosi wiele korzyści, m.in pozwala ukształtować prawidłową postawę ciała. Dzięki baletowi nabywamy lepszej koordynacji ruchowej oraz  osiągamy większą sprawność fizyczną. Balet uczy subtelnego poruszania się, dzięki nim nasze ruchy nabierają gracji i pewności siebie.

Breakdance

Z połączenia artyzmu i atletyzmu powstał break dance. Główną rolę w tym tańcu odgrywa oryginalność i muzykalność. Jest to bardzo efektowny taniec, lecz trzeba przyznać że nie jest on łatwy. Trudy nauczenia się podstaw zaowocują z pewnością poczuciem dużej satysfakcji. Czego może nauczyć Cię break dance? Plusów jest co niemiara. Muzykalność, kreatywność czy sztuka improwizacji to tylko kilka z całego szeregu zalet.