Sport zbliża

Wiele rodzin skarży się  na to, że więzi wśród nich są zbyt słabe. Że chociaż, owszem, spędzają ze sobą czas, to jednak mogliby być znacznie bliżej. Jak to zrobić, aby nie wyszło sztucznie, jak w amerykańskich serialach o rodzinie. Może odpowiedzią jest sport? Sport zbliża, zwłaszcza jeśli cała rodzina będzie uczyła się czegoś nowego. Nadchodząca zima, sprawia, że nie może być lepszej okazji. Odwiedźmy narty sklep albo sklep snowboardowy. Tam dostaniemy sprzęty dla wszystkich, jakikolwiek wariant wybiorą. Nie mamy funduszy by wyposażyć całą rodzinę naraz? Skupmy się więc na niezbędnych dodatkach jak gogle narciarskie, bez których ciężko wyobrazić sobie jazdę, jeżeli zdarzy się, że akurat zacznie padać śnieg. Resztę rzeczy, możemy wypożyczyć na górce, każda z nich ma do usług wypożyczalnię. Nikt z was nie umie jeździć na nartach? Wynajmijcie instruktora na cały dzień, jeśli zrobicie to rodzinnie z pewnością uda się wam namówić kierownika na zniżkę, poza tym jeden instruktor wystarczy dla całej rodziny. Martwicie się o najmniejsze dziecko? Niepotrzebnie, sami zobaczycie bowiem, że maluchom doskonale wychodzi jazda na nartach. Szybko zobaczycie, że wspólne potyczki, wspólne upadki, nauka i śmiech zbliży was jak nic innego.

Razem czy osobno?

Często tak w życiu jest, że osoby najbliższe sobie uprawiają te same dyscypliny sportu. Ale jest również tak, że nasi partnerzy nie akceptują naszych zainteresowań. Co wtedy zrobić. Jaki wariant jest najbardziej odpowiedni, aby rozwiązanie zadowoliło każdą ze stron. Najlepiej byłoby, gdyby każdy zajął się tym, co jest dla niego najbardziej odpowiednie. Ale nieraz jest tak, że trzeba wyjechać razem i co wtedy ma robić druga strona, kiedy partner z zadowoleniem szusuje po górskich stokach. Warto swoją pasja zarazić i ta druga stronę. Nieraz warto opowiedzieć coś wesołego na temat swej pasji, opowiedzieć wspaniałe historie, związane z pasją, może wtedy ta druga strona zainteresuje się też naszym hobby. Ale najlepiej jest wybrać się na wspólne zakupy. Jeżeli nie narty to może wspaniały, modny kombinezon narciarski zainteresuje naszego partnera. Może to gogle narciarskie będą tym elementem, który wywrze na nim największe wrażenie. Pozwólmy mu także przymierzyć wspaniałe kaski narciarskie, może ten ekwipunek przypadnie partnerowi do gustu. A później tylko wystarczy dokupić narty i nasza pasja stanie się wspólną. Nieraz trochę warto pogłówkować nad różnymi metodami i sposobami, aby nasza pasja była także pasja naszego partnera. A wtedy wspólne spędzanie czasu będzie nie tylko wspólna pasją ale także przyjemnością.

Nadchodzi zima, zwierzęta zapadają w zimowy sen, przyroda zdaje się również  dostosowywać do nadchodzącej aury. Spada śnieg i cały  świat znajduje się pod białą puchową pierzynką. A co z nami? Czy my również zapadamy w zimowy sen? Jeśli tak, powinniśmy się jak najszybciej wybudzić. To prawda, temperatura, nie jest zachęcająca do spacerów, czy do wychodzenia z domu w ogóle, ale powinniśmy się przemóc, omija nas bowiem dużo radości. Zimę możemy spędzić na wiele sposobów. Jednym z nich są narty? Może czas zejść do piwnicy i odkurzyć swoje stare buty narciarskie? Może nadchodzący sezon poświęcimy na odnowienie swoich umiejętności. Nie bójmy się, że sobie nie poradzimy. Możemy przecież skorzystać z pomocy instruktora. Jeśli zaś wolimy coś nowego, to możes nowboard jest właśnie dla nas? Ta nowa moda, opanowała stoki bardzo szybko. Choć w zasadzie ma przyklejoną etykietkę sportu młodzieżowego, to nie jest powiedziane, że ktoś trochę straszy nie może spróbować. To przecież nie takie trudne. Nie hodujmy sadełka, siedząc w domu przed telewizorem, pijąc ciepłe kakao kiedy tylko temperatura nieco spadnie i zawita zima. Ta pora roku jest wprost stworzona by zadbać o kondycję, zdrowie, sylwetkę, dobre samopoczucie. Nie rezygnujmy z tego.