Sport naszą pasją

Kto z nas, zwłaszcza jeśli chodzi o kobiety, nie ma żadnych obiekcji jeśli chodzi o figurę? Każdy niemal wskaże jakieś miejsce na swoim ciele, gdzie za dużo jest ciałka, za mało jest mięśni, tutaj formuje się  jakaś oponka, a coś mogłoby być odrobinę wyżej. Najlepszym na te zmartwienia sposobem jest uprawianie sportu, o czym często zapominamy. Nadarzająca się zima dla jednych będzie kolejnym zmartwieniem, bo przecież komu chce wychodzić się na zimno, gdy można zasiąść przed kominkiem z kubkiem ciepłego kakao? Tak jednak nie musi być. Zimowe sporty są naprawdę fascynujące. Zainwestujmy w buty snowboardowe, kaski snowboardowe i ruszmy w trasę. Nawet jeśli nie mamy deski, wypożyczalnia jest dla nas ratunkiem, zwłaszcza jeśli chodzi o spontaniczny wyjazd. Kiedy już oswoimy wiązania snowboardowe, okaże się, że nie jest tak źle czasem wyjść na zimno. Z każdym kolejnym zjazdem, z każdym kolejnym wjazdem orczykiem do góry, kolejnym wykonanym poprawnie skrętem, podskokiem będziemy czuć się dużo lepiej. Sport wzmacnia naszą odporność, poprawia kondycję serca, naczyń krwionośnych, dotlenia nasz mózg i organizm. Nie dopuśćmy by przez zimowe wylegiwanie się w łóżku nasz organizm ucierpiał. Skupmy się więc na tym, by choć raz w miesiącu zakosztować tego wesołego sportu. Nauczymy się tego naprawdę szybko, a na pewno nie będziemy żałować.

Jak przyszła do nas nasza pasja? Czasami się to pamięta: obejrzeliśmy zadziwiającą  transmisję w telewizji, natrafiliśmy na bardzo ciekawy artykuł w internecie, przez przypadek odwiedziliśmy jakieś forum, znajomy podzielił się jakąś nowinką, w sklepie z prasą w oczy rzuciła nam się jakaś gazeta. A jak ty zacząłeś swoje zimowe szaleństwo? Czy pamiętasz swoje pierwsze narty? A może w pamięć bardziej zapadły buty snowboard, na które samodzielnie składałeś pieniądze, by potem dumnie odwiedzić snowboard sklep? Ciężko zrozumieć ludzi, którzy mówią, że zimowe sporty nie są dla nich. To przecież wielka przyjemność móc ślizgać się po puszystym śniegu, czuć na twarzy powiew górskiego powietrza, móc przyjść do domu wykończonym jazdą, ale jednocześnie szczęśliwym. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeżeli nie wyszło nam na dwóch deskach, może mamy ukryty talent do jednej- snowboardowej? Nie powinien nas też ograniczać wiek. Ruch jak przecież wiadomo, jest dobry niezależnie od metryki. Po prostu wystarczy dostosować intensywność do naszych umiejętności, wieku i kondycji. Nie jesteśmy zbyt pewni siebie i własnej oceny? Niech pomoże nam instruktor, profesjonaliści zawsze będą wiedzieć lepiej, co jest dla nas dobre. Nie rezygnujmy całkowicie, bo to niepowetowana strata.

Tricki

Lubimy oglądać w internecie ludzi, którzy w danym sporcie wykonują jakieś tricki. Imponuje nam, ze można wyczyniać tak niesamowite rzeczy z deską  snowboardową albo z nartami. Czego ludzie nie robią… skaczą  z ogromnych wysokości, przeskakują przeszkody usypane na śniegu, wywijają koziołki, obracają się dookoła własnej osi przytrzymując narty lub deskę drugą ręką. Nic dziwnego, że kiedy patrzymy na własne wiązania snowboardowe, mamy wrażenie, że wszystko co robimy jest raczej skromne. Jednak i my możemy podszkolić się w takiej technice jazdy. Coraz więcej stoków, otwiera trasy, na których zrobione są skocznie czy usypane są przeszkody. My musimy tylko korzystać i naprawdę na siebie uważać. Kaski snowboardowe czy kaski narciarskie, są tutaj niezbędne. Nie chcemy przecież przez naszą brawurę wylądować w szpitalu z połamanym kręgosłupem. Dostosowujmy tricki do naszych możliwości i zawsze pamiętajmy o wszelkich zabezpieczeniach. Trick można powtórzyć, ale złamanego kręgosłupa już nic nam nie naprawi. Warto o tym pamiętać, kiedy będziemy się zabierali do przeskoczenia kolejnej górki. Nie załamujmy się również jeśli coś nam nie wychodzi- wszystko to kwestia wprawy, a każdy z mistrzów jakich oglądamy też kiedyś zaczynał od upadków i niepowodzeń.

Małe zmiany – duży efekt

Każdy z nas wiele razy słyszał  i zna dobrze powiedzenie, które mówi, że ,,mała rzecz, a cieszy”. Nie na darmo jest takie popularne, kryje w sobie bowiem oczywistą prawdę. Nie zawsze musisz zmieniać wszystko, aby poczuć się lepiej. Sprawdza się to w niemal każdej dziedzinie, nawet w takiej jak zimowe sporty. Okazuje się, że jeśli zainwestujemy w odpowiednie dodatki, komfort i technika naszej jazdy mogą znacznie się poprawić. Oczywiście, najpierw kompletujemy podstawowe rzeczy jak narty czy snowboard, potem zastanawiamy się nad ewentualnymi dodatkowymi rzeczami. Na co więc zwrócić uwagę? Powstała na przykład bielizna termoaktywna. Dzięki niej, będzie nam ciepło, komfortowo, ale nie będziemy spoceni i zgrzani. Materiał opiera się na wysokiej technologii, dzięki której dostosowuje się on do temperatury naszego ciała. Bez wątpienia jest to ogromnym udogodnieniem. Zmiany mogą dotyczyć też, tego co już kupiliśmy dawno temu, ale wyszły tego nowe lepsze wersje jak najnowsze wiązania snowboardowe. Pozwalają na dużo swobodniejsze ruchy na desce, a tym samym znacznie poprawiają technikę naszej jazdy. Warto odwiedzić snowboard sklep , by dowiedzieć się na temat najnowszych nowinek w tej dziedzinie.