Moda w zimie

Moda towarzyszy nam na każdym kroku. Dotyczy ona nie tylko sposobu naszego ubierania się, noszenia biżuterii, dodatków. Moda wkracza w sfery urządzania naszych mieszkań,  domów i ogrodów. Ale moda wkroczyła także do sportu. Lansuje się coraz to inne dyscypliny, coraz to nowocześniejszy sprzęt. Bardzo modna jest nie tylko jazda na nartach ale także na snowboardzie. Niektórzy prześcigają się w tym, aby mieć coraz modniejsze kombinezony, w najmodniejszych  w danym sezonie kolorach. Ale dla wielu sporty zimowe to nie lansowanie mody tylko prawdziwa pasja i przyjemność. Nie trzeba przecież kupować najmodniejszego sprzętu narciarskiego, najmodniejszych kombinezonów aby miło spędzić urlop w górach. Kombinezon może służyć nam przez wiele sezonów, tak samo jak narty. Przecież buty narciarskie też nie zmieniamy co sezon. Nieraz tylko musimy wymienić kijki narciarskie,które złamaliśmy podczas podróży. Raz kupiony sprzęt służy nam przecież przez wiele lat. Nie dajmy się zwariować modzie i panujących w niej trendach. Ważniejsza przecież od modnego wyglądu jest sama umiejętność jazdy na nartach. To ona daje nam prawdziwą przyjemność. To dzięki niej możemy z powodzeniem szusować po górskich stokach a nie tylko przechadzać się w modnym stroju.

Moda jest obecna w każdej dziedzinie naszego życia. Ale to ona dyktuje najnowsze trendy nie tylko w naszym sposobie ubierania się, ale także w innych dziedzinach. My musimy decydować, w jakim stopniu będzie ona wkraczała w nasze życie i jak będziemy z tego korzystać. Wystarczy wejść do narty sklep aby przekonać się, jak moda także wkroczyła w tą sferę. Sprzęt narciarski produkowany jest w coraz to nowszych modelach, lansowane są najróżniejsze wzory i kolory. Także snowboard sklep oferuje nam coraz to nowsze modele. Dotyczy to nie tylko samego sprzętu ale także całego dodatkowego wyposażenia. Wystarczy tylko popatrzeć na kijki narciarskie. One także produkowane są już coraz inne. Nie tylko stosuje się inne materiały ale również całą resztę. Czy zatem musimy kierować się tymi trendami. Tutaj sami musimy zdecydować, co jest dla nas dobre. Jeżeli nasz sprzęt jest sprawny, to wcale nie musimy mieć takiego, który ostatnio jest modny. Sprzęt powinien być przede wszystkim dopasowany do nas, to my musimy czuć się dobrze na stoku. Musi on nam odpowiadać. Jeżeli nasz sprzęt  nie jest uszkodzony, to z powodzeniem możemy jeszcze przez kilka sezonów z niego korzystać. Nie musimy wcale go wymieniać na nowszy. Nieraz przecież przyzwyczajamy się do naszego sprzętu i za nic nie chcemy go wymieniać. Jeżeli jest on dobry, to zostawmy go. Może nam jeszcze służyć długo.

Kto z nas nie lubi mody? Może nie każdy śledzi z zapartym tchem każdy pokaz mody, jednak większość z nas, nie jest obojętne to co na siebie włoży. Moda dociera już  do wszystkich aspektów życia: w końcu inaczej ubieramy się  na dyskotekę, inny strój obowiązuje do pracy, kanony mody są odrębne dla uroczystości rodzinnych, jeszcze inna panuje moda na stoku. Tak, to prawda, na stokach narciarskich też panują tendencje w modzie, podobnie jak wszędzie indziej. W sklepach sportowych znajdziemy bardzo bogaty asortyment przeróżnych strojów i akcesoriów. Dlatego oprócz tego, że mamy nowoczesne, nieparujące gogle narciarskie, mogą one być również ostatnich krzykiem mody. Wymyślane są również specjalne serie, w całości nawiązujące do jednego stylu, gamy kolorystycznej czy trendu. Dlatego możemy mieć wspaniałą kurtkę narciarską, a do niej dopasowane będą wiązania narciarskie czy snowboard. Nie musimy więc już być do siebie bliźniaczo podobni. Tak właśnie było do niedawna- kurtki były przeważnie czerwone albo niebieskie. Teraz mogą być w kratkę, w kropki, jakie tylko zechcemy. W tej chwili możemy być ikonami stylu wszędzie, nawet uprawiając zimowe sportu. Żal byłoby z tego nie skorzystać, prawda? Od razu poczujemy się lepiej.

Moda to temat, który nie schodzi z ust wszystkich przez okrągły rok. Do niedawna była to raczej domena kobiet, ale znak czasów widocznych jest również tutaj: panowie równie chętnie rozprawiają o ubraniach i dodatkach jak panie. Moda dociera do wszystkich rejonów naszego życia, sięgnęła również sportu. Nikogo już nie dziwią sklepy ze sportowym obuwiem, czy sportowymi ubraniami w każdym możliwym wzorze i kolorze. Moda jednak dociera znacznie dalej, bowiem obecna jest już również na stokach narciarskich. Specjalne firmy, zajmują się tworzeniem całych zestawów. Tak więc w jednym stylu możemy mieć wiązania snowboardowe, snowboard oraz kaski snowboardowe. Wszystko może być na przykład w ten sam wzorek (tej zimy popularne będą kropeczki) albo dopełniać się kolorystycznie. Od teraz kask nie jest już balastem, który źle wygląda i psuje fryzurę: jest niezbędnym akcesorium, które dopełnia całości naszego stroju. Kto wie, może to dobrze, bo wraz z tym, że dbamy o własny wygląd i wizerunek dbamy również o własne bezpieczeństwo i chronimy się przed urazami. Tak więc następnym razem, gdy będziemy przechodzić obok sklepu sportowego, zwróćmy uwagę na różnorodność i bogactwo dostępnych rzeczy.